• Nope

  • Love You Anyway

  • Vengeance

    ★★

  • Crimes of the Future

  • Jurassic World Dominion

  • Men

  • Top Gun: Maverick

  • The Northman

  • The Bad Guys

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Batman

  • They Live in The Grey

  • Death on the Nile

  • Moonfall

  • Resurrection

  • Dual

    ★★

  • Redeeming Love

  • The Matrix Resurrections

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★

  • West Side Story

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • House of Gucci

  • Encanto

  • Ghostbusters: Afterlife

  • No Time to Die

  • The Black Phone

    ★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★

  • Benediction

    ★★

  • The Last Duel

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Dune

    ★★

  • King Richard

    ★★

  • C'mon C'mon

  • The Hand of God

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Belfast

  • The Card Counter

  • Candyman

  • The Green Knight

    ★★

  • Old

    ★★

  • Vortex

  • Pig

  • Memoria

  • Titane

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Bergman Island

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★

  • The Souvenir: Part II

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • The Woman in the Window

  • Army of the Dead

  • Things Heard & Seen

  • Wrath of Man

    ★★

  • Drive All Night

  • Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

  • Petite Maman

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

  • Judas and the Black Messiah

    ★★

  • CODA

    ★★

  • Mank

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Haunting of Bly Manor

  • The Trial of the Chicago 7

  • On the Rocks

    ★★

  • Rifkin's Festival

  • Nomadland

    ★★

  • Honest Thief

  • Tenet

  • Fatima

  • You Should Have Left