• Uncharted

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Project Power

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • A Whisker Away

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • The Wrong Missy

    ★★½

  • Extraction

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Tesla

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Disturbing the Peace

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • The Good Liar

    ★★★

  • Midway

    ★★★

  • Klaus

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Eli

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Fractured

    ★★½

  • In the Shadow of the Moon

    ★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★★

  • The Coldest Game

    ★★½

  • Guns Akimbo

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • A Sun

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Motherless Brooklyn

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★½

  • Ready or Not

    ★★½

  • Weathering with You

    ★★★½

  • The Banana Splits Movie

    ★★

  • Secret Obsession

    ½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • The Lion King

    ★★★

  • 100% Coco New York

    ½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Ma

    ★★

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★★

  • Brightburn

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

  • A Dog's Journey

    ★★★½

  • UglyDolls

  • Bliss

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • The Best of Enemies

    ★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • The Highwaymen

    ★★★½