Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
21 Grams

21 Grams

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hansel & Gretel: Witch Hunters

Hansel & Gretel: Witch Hunters

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Coldest Game

The Coldest Game

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Party

The Party

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Evil Under the Sun

Evil Under the Sun

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Henry: Portrait of a Serial Killer

Henry: Portrait of a Serial Killer

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Vision – From the Life of Hildegard von Bingen

Vision – From the Life of Hildegard von Bingen

2009
×
★½
Edit this entry  
28
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
★★
Edit this entry  
28
5 Centimeters per Second

5 Centimeters per Second

2007
×
★★
Edit this entry  
28
The Banana Splits Movie

The Banana Splits Movie

2019
×
★★
Edit this entry  
28
Shadow of the Cobra

Shadow of the Cobra

1989
×
★★★½
Edit this entry  
28
Police Academy 6: City Under Siege

Police Academy 6: City Under Siege

1989
×
★★
Edit this entry  
28
Police Academy 5: Assignment Miami Beach

Police Academy 5: Assignment Miami Beach

1988
×
★★
Edit this entry  
28
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★★★½
Edit this entry  
28
Alvin and the Chipmunks

Alvin and the Chipmunks

2007
×
★★
Edit this entry  
28
The Happening

The Happening

2008
×
★★
Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★
Edit this entry  
28
Green Zone

Green Zone

2010
×
★★
Edit this entry  
28
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★½
Edit this entry  
28
Amsterdamned

Amsterdamned

1988
×
★★
Edit this entry  
28
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★½
Edit this entry  
28
Police Academy 4: Citizens on Patrol

Police Academy 4: Citizens on Patrol

1987
×
★★½
Edit this entry  
28
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★
Edit this entry  
28
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★½
Edit this entry  
28
Police Academy 3: Back in Training

Police Academy 3: Back in Training

1986
×
★★½
Edit this entry  
28
Cobra

Cobra

1986
×
★½
Edit this entry  
28
Rambo: First Blood Part II

Rambo: First Blood Part II

1985
×
★½
Edit this entry  
28
The Road

The Road

2009
×
★★★★
Edit this entry  
28
Police Academy 2: Their First Assignment

Police Academy 2: Their First Assignment

1985
×
★★½
Edit this entry  
28
The NeverEnding Story

The NeverEnding Story

1984
×
★★★½
Edit this entry  
28
Starman

Starman

1984
×
★★★½
Edit this entry  
28
Police Academy

Police Academy

1984
×
★★★
Edit this entry  
28
The Lift

The Lift

1983
×
Edit this entry  
28
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Valhalla Rising

Valhalla Rising

2009
×
★★★★
Edit this entry  
28
Elves

Elves

2018
×
½
Edit this entry  
28
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

2008
×
★½
Edit this entry  
28
Winter Flies

Winter Flies

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Pink Floyd: The Wall

Pink Floyd: The Wall

1982
×
★★★★
Edit this entry  
28
Elvy's World: So Ibiza!

Elvy's World: So Ibiza!

2018
×
½
Edit this entry  
28
Cannibal Ferox

Cannibal Ferox

1981
×
★★
Edit this entry  
28
XTC Just Don't Do It

XTC Just Don't Do It

2006
×
Edit this entry  
28
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

2010
×
★½
Edit this entry  
28
Ex Drummer

Ex Drummer

2007
×
★★★★
Edit this entry  
28
Walking Tall: The Payback

Walking Tall: The Payback

2007
×
Edit this entry