Sort by

Nathan has logged 214 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Brink!

Brink!

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
True Lies

True Lies

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Red Eye

Red Eye

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Home Alone 3

Home Alone 3

1997
×
Read the review Edit this entry  
13
The Foot Fist Way

The Foot Fist Way

2006
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★★★
Edit this entry  
13
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in the Hood

Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in the Hood

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Country Bears

The Country Bears

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
You Don't Mess with the Zohan

You Don't Mess with the Zohan

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Wood

The Wood

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Grease

Grease

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Agent Cody Banks 2: Destination London

Agent Cody Banks 2: Destination London

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
Agent Cody Banks

Agent Cody Banks

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★
Edit this entry  
25
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★
Read prior review Edit this entry  
25
Shriek If You Know What I Did Last Friday the Thirteenth

Shriek If You Know What I Did Last Friday the Thirteenth

2000
×
Read the review Edit this entry  
25
Bad Taste

Bad Taste

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
King Kong

King Kong

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Night at the Roxbury

A Night at the Roxbury

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Jackass Presents: Bad Grandpa

Jackass Presents: Bad Grandpa

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dinner for Schmucks

Dinner for Schmucks

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Death of Dick Long

The Death of Dick Long

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Drumline

Drumline

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Kid Cannabis

Kid Cannabis

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
13 Sins

13 Sins

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
RV

RV

2006
×
Read the review Edit this entry  
15
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry