• Malcolm & Marie

    ★★★½

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★

  • Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

    ★★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Black Is King

    ★★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • My Mom is a Character 3

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • Z

  • Waves

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • Matthias & Maxime

    ★★★★

  • Invisible Life

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • God's Own Country

    ★★★★½

  • Aquarius

    ★★★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • The Landing

    ★★★★

  • Her

    ★★★★½

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★

  • Frances Ha

    ★★★★

  • Amour

    ★★★★

  • The Skin I Live In

    ★★★★

  • Love & Other Drugs

    ★★½

  • (500) Days of Summer

    ★★★

  • Brokeback Mountain

    ★★★★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★½

  • The Motorcycle Diaries

    ★★★

  • Lost in Translation

    ★★★★

  • Punch-Drunk Love

    ★★★★

  • City of God

    ★★★★★

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★★

  • Mulholland Drive

    ★★★★★

  • Donnie Darko

    ★★★★

  • American Psycho

    ★★★★★

  • Magnolia

    ★★★★★

  • Fight Club

    ★★★★★

  • Eyes Wide Shut

    ★★★★★

  • Beau Travail

    ★★★

  • All About My Mother

    ★★★★½

  • 10 Things I Hate About You

    ★★★★

  • Central Station

    ★★★★★

  • Happy Together

    ★★★★

  • Fallen Angels

    ★★★★

  • Chungking Express

    ★★★★

  • Paris Is Burning

    ★★★★★

  • Do the Right Thing

    ★★★★

  • Cinema Paradiso

    ★★★★★

  • Maurice

    ★★★½

  • Blue Velvet

    ★★★★½

  • The Breakfast Club

    ★★★½

  • Paris, Texas

    ★★★★★

  • Blade Runner

    ★★★★

  • Somewhere in Time

    ★★½

  • Halloween

    ★★★★

  • Taxi Driver

    ★★★★

  • A Clockwork Orange

    ★★★★½