Nathan Pigg⚡️ has logged 33 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Host

Host

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Project Power

Project Power

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Nighter

All Nighter

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Warrior

Warrior

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Uncorked

Uncorked

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
To Kill a Mockingbird

To Kill a Mockingbird

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Banker

The Banker

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Girlfriend's Day

Girlfriend's Day

2017
×
Read the review Edit this entry