Sort by

Nathan Pigg⚡️ has logged 29 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rising High

Rising High

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Game

The Game

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Emma.

Emma.

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Alien³

Alien³

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Hunt

The Hunt

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
First Man

First Man

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Guy and Madeline on a Park Bench

Guy and Madeline on a Park Bench

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Alien

Alien

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry