Sort by

Nathan has logged 314 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
It Runs in the Family

It Runs in the Family

2003
×
Read the review Edit this entry  
30
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★½
Edit this entry  
25
Little Fish, Strange Pond

Little Fish, Strange Pond

2009
×
Read the review Edit this entry  
25
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hit & Run

Hit & Run

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
We Live in Public

We Live in Public

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★
Edit this entry  
18
200 Cigarettes

200 Cigarettes

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
A Very Harold & Kumar Christmas

A Very Harold & Kumar Christmas

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Making Mr. Right

Making Mr. Right

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Dark Blue

Dark Blue

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Clean and Sober

Clean and Sober

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Prince of Pennsylvania

The Prince of Pennsylvania

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Need for Speed

Need for Speed

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Meteor Man

The Meteor Man

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Garbage Pail Kids Movie

The Garbage Pail Kids Movie

1987
×
½
Read the review Edit this entry  
01
KISS Meets the Phantom of the Park

KISS Meets the Phantom of the Park

1978
×
Read the review Edit this entry  
01
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Four Lions

Four Lions

2010
×
★★★★
Edit this entry  
26
Wish I Was Here

Wish I Was Here

2014
×
Read the review Edit this entry  
26
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spice World

Spice World

1997
×
Read the review Edit this entry  
18
The Cobbler

The Cobbler

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Captain Ron

Captain Ron

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Dangerous Method

A Dangerous Method

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Results

Results

2015
×
★★★½
Edit this entry  
06
Spice World

Spice World

1997
×
Read the review Edit this entry  
06
Detachment

Detachment

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Interstate 60

Interstate 60

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Casino Royale

Casino Royale

1967
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Bottle Shock

Bottle Shock

2008
×
★½
Edit this entry  
01
The One and Only

The One and Only

1978
×
★★½
Edit this entry  
01
Partners

Partners

1982
×
Read the review Edit this entry  
31
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★½
Edit this entry  
29
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fanboys

Fanboys

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Cobbler

The Cobbler

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Fateful Findings

Fateful Findings

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Limitless

Limitless

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Tales from the Darkside: The Movie

Tales from the Darkside: The Movie

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Kung Fu Elliot

Kung Fu Elliot

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tales from the Crypt: Demon Knight

Tales from the Crypt: Demon Knight

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bordello of Blood

Bordello of Blood

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Over Her Dead Body

Over Her Dead Body

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Baytown Outlaws

The Baytown Outlaws

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Antitrust

Antitrust

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Jobs

Jobs

2013
×
★½
Read the review Edit this entry