Sort by

Nathan? has logged 316 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
I Think We're Alone Now

I Think We're Alone Now

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
Edit this entry  
30
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Daria in 'Is It Fall Yet?'

Daria in 'Is It Fall Yet?'

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Daria in 'Is It College Yet?'

Daria in 'Is It College Yet?'

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Edit this entry  
27
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Big

Big

1988
×
★★★½
Edit this entry  
26
Night School

Night School

2018
×
★★
Edit this entry  
26
Get Santa

Get Santa

2014
×
★★
Edit this entry  
26
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Edit this entry  
25
6 Balloons

6 Balloons

2018
×
★★
Edit this entry  
25
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Book Club

Book Club

2018
×
★½
Edit this entry  
24
Life Itself

Life Itself

2018
×
Read other review Edit this entry  
23
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Venom

Venom

2018
×
★½
Read other review Edit this entry  
21
Audrie & Daisy

Audrie & Daisy

2016
×
★★½
Edit this entry  
21
Slice

Slice

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Predator

The Predator

2018
×
★½
Edit this entry  
19
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Dude

Dude

2018
×
Edit this entry  
16
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
08
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
Edit this entry  
08
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
04
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
City of God

City of God

2002
×
★★★★
Edit this entry  
01
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Keep the Change

Keep the Change

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Story of Film: An Odyssey

The Story of Film: An Odyssey

2011
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Day I Became a Woman

The Day I Became a Woman

2000
×
Edit this entry  
25
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★
Edit this entry  
19
Mary and the Witch's Flower

Mary and the Witch's Flower

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★
Edit this entry  
15
Hitch

Hitch

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Red Sorghum

Red Sorghum

1988
×
★★½
Edit this entry  
10
Tag

Tag

2018
×
★★
Read the review Edit this entry