Sort by

Nathan? has logged 30 entries for films during September 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★½
Edit this entry  
29
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Ring

The Ring

2002
×
★★
Edit this entry  
28
Mission: Impossible – Fallout

Mission: Impossible – Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
Edit this entry  
22
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Edit this entry  
21
Spy

Spy

2015
×
★★★
Edit this entry  
20
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Grand Illusion

Grand Illusion

1937
×
★★★
Edit this entry  
17
Mr. Nobody

Mr. Nobody

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
15
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★½
Edit this entry  
14
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
14
Wolf Children

Wolf Children

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
★½
Edit this entry  
13
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
★½
Edit this entry  
12
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Man with a Movie Camera

Man with a Movie Camera

1929
×
★★★★
Edit this entry  
09
World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

2017
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
09
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
★½
Edit this entry  
07
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Room

Room

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Tale

The Tale

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
The General

The General

1926
×
★★★
Edit this entry  
02
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry