Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Skin

Skin

2018
×
½
Edit this entry  
17
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
½
Edit this entry  
12
The Dive

The Dive

2018
×
Edit this entry  
11
The Fireflies Are Gone

The Fireflies Are Gone

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Before the Frost

Before the Frost

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Sunset

Sunset

2018
×
Edit this entry  
08
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
The Factory

The Factory

2018
×
Edit this entry  
07
Kursk

Kursk

2018
×
★★
Edit this entry  
07
Monsters and Men

Monsters and Men

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
Edit this entry  
08
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★
Edit this entry  
17
North of Superior

North of Superior

1971
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
Western

Western

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Diving

Diving

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Thelma

Thelma

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
Porcupine Lake

Porcupine Lake

2017
×
Edit this entry  
13
In the Fade

In the Fade

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Racer and the Jailbird

Racer and the Jailbird

2017
×
★★
Edit this entry  
12
The Square

The Square

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
Wajib

Wajib

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Gambler

The Gambler

2014
×
★★★
Edit this entry  
21
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Song to Song

Song to Song

2017
×
Edit this entry  
24
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★
Edit this entry  
08
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The New World

The New World

2005
×
★★★★
Edit this entry  
19
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Voyage of Time: Life's Journey

Voyage of Time: Life's Journey

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Net

The Net

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
Prank

Prank

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
Una

Una

2016
×
★★
Edit this entry  
14
The Salesman

The Salesman

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
13
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
Boundaries

Boundaries

2016
×
★★
Edit this entry  
08
Toni Erdmann

Toni Erdmann

2016
×
★★★★
Edit this entry  
23
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★
Edit this entry  
07
Bound to Blue

Bound to Blue

2015
×
Edit this entry  
25
Fury

Fury

2014
×
★★★★
Edit this entry  
12
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
Edit this entry  
22
Boogaloo and Graham

Boogaloo and Graham

2014
×
★★
Edit this entry