Sort by

Nathan has logged 12 entries for films during July 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
30 Minutes or Less

30 Minutes or Less

2011
×
Read the review Edit this entry  
15
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Passenger

Passenger

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Infernal Affairs

Infernal Affairs

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hanna

Hanna

2011
×
★★★½
Edit this entry  
08
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Banana Motherfucker

Banana Motherfucker

2011
×
Edit this entry  
03
Mr. Popper's Penguins

Mr. Popper's Penguins

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry