• One-Way to Tomorrow

    ★★★½

  • Feel the Beat

    ★★★

  • Extraction

    ★★★★

  • Love Wedding Repeat

    ★★

  • Mujeres arriba

    ★★

  • Gretel & Hansel

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • 18 Presents

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★

  • Rocketman

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★

  • Bird Box

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Overwatch Animated Short: Reunion

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★

  • Green Book

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Overwatch Animated Short: Shooting Star

  • Like Father

    ★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★

  • My Hero Academia: Two Heroes

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • O Homem Perfeito

    ★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Upgrade

    ★★★½

  • Death Wish

    ★★

  • Love, Simon

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★

  • Attack on Titan: The Roar of Awakening

  • Bright

    ★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • Wonder

    ★★★★★

  • Justice League

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Happy Death Day

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • mother!

    ★★★★

  • Darkest Hour

    ★★★★★