NathVigs has logged 69 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Extraction

Extraction

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
In the Heart of the Sea

In the Heart of the Sea

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
O Homem Perfeito

O Homem Perfeito

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
One-Way to Tomorrow

One-Way to Tomorrow

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Misery

Misery

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
11
1917

1917

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
11
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Feel the Beat

Feel the Beat

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sugar Mountain

Sugar Mountain

2016
×
★★
Edit this entry  
21
Love Wedding Repeat

Love Wedding Repeat

2020
×
★★
Edit this entry  
16
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★½
Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
15
1917

1917

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
14
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Like Father

Like Father

2018
×
★★½
Edit this entry  
13
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Dark Places

Dark Places

2015
×
★★★
Edit this entry  
11
Psycho-Pass: The Movie

Psycho-Pass: The Movie

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Mujeres arriba

Mujeres arriba

2020
×
★★
Edit this entry  
01
Fist Fight

Fist Fight

2017
×
★★
Edit this entry  
30
CHiPS

CHiPS

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
Focus

Focus

2015
×
★★½
Edit this entry  
23
The Intern

The Intern

2015
×
★★★
Edit this entry  
20
18 Presents

18 Presents

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Death Wish

Death Wish

2018
×
★★
Edit this entry  
17
Barefoot

Barefoot

2014
×
★★
Edit this entry  
17
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★★
Edit this entry  
15
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★★
Edit this entry  
13
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Predestination

Predestination

2014
×
★★★½
Edit this entry  
06
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Once Upon a Time in Mexico

Once Upon a Time in Mexico

2003
×
★★
Edit this entry  
26
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Edit this entry