• The Batman

  • Cherry

    ½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Dr. Seuss' The Grinch Musical

    ½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • One Royal Holiday

    ½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • You've Got This

    ★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Monday

    ★★½

  • Mainstream

    ★★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

  • Cup of Joe

  • Take Me to the World: A Sondheim 90th Birthday Celebration

    ★★★★★

  • Happiness Continues

    ★★★★★

  • Resistance

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★★

  • Cats

    ½

  • The SpongeBob Musical: Live on Stage!

    ★★★★★

  • Mike Birbiglia: The New One

    ★★★★

  • Iliza Shlesinger: Unveiled

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★★

  • Seth Meyers: Lobby Baby

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★★

  • Lucy in the Sky

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Vivarium

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★★½

  • Chasing Happiness

    ★★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Buffaloed

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Fosse/Verdon

  • Shazam!

    ★★★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Josh Groban Bridges: In Concert from Madison Square Garden

    ★★★★★

  • I Am the Night

    ★★★½

  • Rent

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • I Hate Kids

    ½

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • Escape at Dannemora

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★

  • John Leguizamo's Latin History for Morons

    ★★★★

  • Welcome Home

    ★★½