Sort by

nat has logged 129 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tig Notaro: Happy To Be Here

Tig Notaro: Happy To Be Here

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Roma

Roma

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
23
mid90s

mid90s

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
12
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Need for Speed

Need for Speed

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Venom

Venom

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Eye in the Sky

Eye in the Sky

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Need for Speed

Need for Speed

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Welcome Home

Welcome Home

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Come and Find Me

Come and Find Me

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The 9th Life of Louis Drax

The 9th Life of Louis Drax

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Confessions of a Shopaholic

Confessions of a Shopaholic

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Help! I'm A Fish

Help! I'm A Fish

2000
×
★★½
Edit this entry  
15
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★½
Edit this entry  
15
Exodus: Gods and Kings

Exodus: Gods and Kings

2014
×
★½
Edit this entry  
15
Central Intelligence

Central Intelligence

2016
×
★★½
Edit this entry  
15
Hellion

Hellion

2014
×
★★★½
Edit this entry  
15
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Triple 9

Triple 9

2016
×
Edit this entry  
09
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
John Leguizamo's Latin History for Morons

John Leguizamo's Latin History for Morons

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Smashed

Smashed

2012
×
★★★½
Edit this entry