RSS feed for Nathanael
  • Stargirl

    ★★★★★

  • 365 Days

    ½

  • Wake Up

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Noelle

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • Milkshake

    ★★★★★

  • Rim of the World

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • Bumblebee

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mortal Engines

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★★

  • Overlord

    ★★★★★

  • Apostle

    ★★★★

  • The Nun

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • First Man

    ★★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Galveston

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Mandy

    ★★★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★★★

  • The Ritual

    ★★★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★★

  • Wind River

    ★★★★★

  • Bad Girl

    ★★★★½

  • Ghostbusters

  • Kitty

    ★★★★★

  • A Light Beneath Their Feet

    ★★★

  • Forever

    ★★★

  • Ant-Man

    ★★★★

  • Annabelle

  • Lost Soul: The Doomed Journey of Richard Stanley's “Island of Dr. Moreau”

    ★★★★★

  • As Above, So Below

    ★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • Snow White and the Huntsman

    ★★★★★

  • The Avengers

    ★★★

  • Compliance

    ★★★★★

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★

  • Thor

    ★★★★★

  • Iron Man 2

    ★★½

  • Four Lions

    ★★★★★

  • Tropic Thunder

    ★★★★

  • The Incredible Hulk

    ★★★★

  • Iron Man

    ★★★★★

  • Cloverfield

    ★★★

  • Enchanted

    ★★★★½

  • The Lost World

    ★★★★

  • Saving Private Ryan

    ★★★★★

  • The Big Lebowski

    ★★★★★