RSS feed for Nathanael

Nathanael has logged 17 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Four Lions

Four Lions

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bad Girl

Bad Girl

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
365 Days

365 Days

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Forever

Forever

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Stargirl

Stargirl

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Compliance

Compliance

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wake Up

Wake Up

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry