Sort by

Naughty has logged 967 entries for films during 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
DeepStar Six

DeepStar Six

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Angels & Demons

Angels & Demons

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Norte, The End of History

Norte, The End of History

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Velvet Goldmine

Velvet Goldmine

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hellboy II: The Golden Army

Hellboy II: The Golden Army

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dead Snow 2: Red vs. Dead

Dead Snow 2: Red vs. Dead

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dead Snow

Dead Snow

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Room

The Room

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Taxi Hunter

Taxi Hunter

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mondo Keyhole

Mondo Keyhole

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Eat

Eat

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
3 Idiots

3 Idiots

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Zombie Lake

Zombie Lake

1981
×
Read the review Edit this entry  
09
Nazis at the Center of the Earth

Nazis at the Center of the Earth

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Caravaggio

Caravaggio

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Shock Waves

Shock Waves

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Sideways

Sideways

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Merantau

Merantau

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Outpost: Rise of the Spetsnaz

Outpost: Rise of the Spetsnaz

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Outpost: Black Sun

Outpost: Black Sun

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Outpost

Outpost

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Come Back to Me

Come Back to Me

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
3 Godfathers

3 Godfathers

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Tusk

Tusk

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Woman, a Gun and a Noodle Shop

A Woman, a Gun and a Noodle Shop

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Congress

The Congress

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
01
P.S. I Love You

P.S. I Love You

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Canal

The Canal

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
North Face

North Face

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Attorney

The Attorney

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sector 7

Sector 7

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry