Sort by

Naughty has logged 90 entries for films during August 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Diabolique

Diabolique

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Oculus

Oculus

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Red Beard

Red Beard

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Vampire Vs Vampire

Vampire Vs Vampire

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Delivery: The Beast Within

Delivery: The Beast Within

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
I Will Walk Like a Crazy Horse

I Will Walk Like a Crazy Horse

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Baby

The Baby

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Katyn

Katyn

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hell Comes to Frogtown

Hell Comes to Frogtown

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Double

The Double

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Battle Royale II: Requiem

Battle Royale II: Requiem

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Age of Uprising: The Legend of Michael Kohlhaas

Age of Uprising: The Legend of Michael Kohlhaas

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Audition

Audition

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Wer

Wer

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
One-Eyed Monster

One-Eyed Monster

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Three Outlaw Samurai

Three Outlaw Samurai

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mr. Vampire

Mr. Vampire

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kidnapped

Kidnapped

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Breaking the Waves

Breaking the Waves

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A River Runs Through It

A River Runs Through It

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Pi

Pi

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
War of the Arrows

War of the Arrows

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Quarantine 2: Terminal

Quarantine 2: Terminal

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Quarantine

Quarantine

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
[REC]³ Genesis

[REC]³ Genesis

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
[REC]²

[REC]²

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Throw Down

Throw Down

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Encounter of the Spooky Kind

Encounter of the Spooky Kind

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Serbian Film

A Serbian Film

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry