Naughty has logged 104 entries for films during October 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Nine Miles Down

Nine Miles Down

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Black Sheep

Black Sheep

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Deliver Us from Evil

Deliver Us from Evil

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Thirst

Thirst

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Seeding of a Ghost

Seeding of a Ghost

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Grizzly

Grizzly

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Crawlspace

Crawlspace

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Exists

Exists

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Warlock III: The End of Innocence

Warlock III: The End of Innocence

1999
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Warlock: The Armageddon

Warlock: The Armageddon

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Warlock

Warlock

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Vacancy 2: The First Cut

Vacancy 2: The First Cut

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Vacancy

Vacancy

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
They Live

They Live

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Godzilla

Godzilla

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tetsuo II: Body Hammer

Tetsuo II: Body Hammer

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Tetsuo: The Bullet Man

Tetsuo: The Bullet Man

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Inferno

Inferno

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Butcher Boys

Butcher Boys

2012
×
Read the review Edit this entry  
24
Footprints

Footprints

1975
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Frankenstein's Army

Frankenstein's Army

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Gingerdead Man

The Gingerdead Man

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Pieces

Pieces

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wrong Turn 4: Bloody Beginnings

Wrong Turn 4: Bloody Beginnings

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Wrong Turn 3: Left for Dead

Wrong Turn 3: Left for Dead

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Wrong Turn 2: Dead End

Wrong Turn 2: Dead End

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Wrong Turn

Wrong Turn

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Gozu

Gozu

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Scribbler

The Scribbler

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

1925
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Grudge 3

The Grudge 3

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Grudge 2

The Grudge 2

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Grudge

The Grudge

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ju-on: The Grudge 2

Ju-on: The Grudge 2

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ju-on: The Grudge

Ju-on: The Grudge

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Misery

Misery

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1990
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Day of the Dead

Day of the Dead

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Survival of the Dead

Survival of the Dead

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Land of the Dead

Land of the Dead

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Diary of the Dead

Diary of the Dead

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Frankenstein's Daughter

Frankenstein's Daughter

1958
×
½
Read the review Edit this entry  
17
The Machine Girl

The Machine Girl

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
It's Alive

It's Alive

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Prophecy V: Forsaken

The Prophecy V: Forsaken

2005
×
★½
Read the review Edit this entry