• Host

    ★★★

  • Dil Bechara

    ★★★

  • Devi

  • Shubh Mangal Zyada Saavdhan

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Nasir

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Dolittle

    ★½

  • Suki

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Bala

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★½

  • Ravening

    ★★★★

  • The Forest of Love

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Wonder Woman: Bloodlines

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Dream Girl

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • The Aeronauts

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Hair Love

  • Barot House

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★★★★

  • Hyderabad Nawabs 2

    ★★★

  • Batman: Hush

    ★★★

  • Crawl

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Kabir Singh

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Game Over

    ★★★

  • Chopsticks

    ★★★

  • Article 15

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • First Love

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • De De Pyaar De

    ★★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★★½

  • Atlantics

    ★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • The Unknown Saint

    ★★½

  • Bacurau

    ★★★½

  • The Neighbors' Window

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Guava Island

    ★★★

  • Super Deluxe

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Laal Kabootar

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Stuber

    ★★★½

  • For Sama

    ★★★★½

  • Good Boys

    ★★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Luka Chuppi

    ★★★