Sort by

Nayan has logged 514 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Good Manners

Good Manners

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Bad Genius

Bad Genius

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Girl

Girl

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jexi

Jexi

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Kanan Gill: Keep It Real

Kanan Gill: Keep It Real

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Ricky Gervais Live 4: Science

Ricky Gervais Live 4: Science

2010
×
★★★★
Edit this entry  
23
Life After Pi

Life After Pi

2014
×
★★★★
Edit this entry  
22
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Sky Is Pink

The Sky Is Pink

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Meddler

The Meddler

2015
×
★★½
Edit this entry  
17
Adam

Adam

2009
×
★★★½
Edit this entry  
16
Villains

Villains

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
She's Funny That Way

She's Funny That Way

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hacked Circuit

Hacked Circuit

2014
×
★★★
Edit this entry  
15
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Noelle

Noelle

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Like Crazy

Like Crazy

2011
×
★★★
Edit this entry  
13
Tiny Giants 3D

Tiny Giants 3D

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Dream Girl

Dream Girl

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
11
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Forky Asks a Question: What Is Art?

Forky Asks a Question: What Is Art?

2019
×
★★½
Edit this entry  
10
Forky Asks a Question: What Is a Friend?

Forky Asks a Question: What Is a Friend?

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Forky Asks a Question: What Is Money?

Forky Asks a Question: What Is Money?

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Love, Antosha

Love, Antosha

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
An Education

An Education

2009
×
★★★½
Edit this entry  
07
Cake

Cake

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
How to Train Your Dragon: Homecoming

How to Train Your Dragon: Homecoming

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Our Idiot Brother

Our Idiot Brother

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Party's Just Beginning

The Party's Just Beginning

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Winnie the Pooh

Winnie the Pooh

2011
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Kings of Summer

The Kings of Summer

2013
×
★★★½
Edit this entry