Sort by

Nayan has logged 64 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Suitable Girl

A Suitable Girl

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Burn Your Maps

Burn Your Maps

2016
×
★★★
Edit this entry  
29
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dave Chappelle: The Bird Revelation

Dave Chappelle: The Bird Revelation

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
August 28: A Day in the Life of a People

August 28: A Day in the Life of a People

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Dave Chappelle: Equanimity

Dave Chappelle: Equanimity

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Ruben Brandt, Collector

Ruben Brandt, Collector

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Article 15

Article 15

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hacker

Hacker

2016
×
★★½
Edit this entry  
25
The Biggest Little Farm

The Biggest Little Farm

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
American Factory

American Factory

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Babysitters

The Babysitters

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Flood

The Flood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Night Hunter

Night Hunter

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ode to Joy

Ode to Joy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ma

Ma

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
La Belle Époque

La Belle Époque

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Chaperone

The Chaperone

2018
×
★★½
Edit this entry  
12
For Sama

For Sama

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
By the Balls

By the Balls

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Love, Death & Robots: Good Hunting

Love, Death & Robots: Good Hunting

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Hustle

The Hustle

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Whitney Cummings: Can I Touch It?

Whitney Cummings: Can I Touch It?

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
This Changes Everything

This Changes Everything

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Orphanage

The Orphanage

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
La Flor

La Flor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Finity Calling

Finity Calling

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Egg

Egg

2018
×
★★½
Edit this entry  
07
Caterpillarplasty

Caterpillarplasty

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Herman Brown is Feeling Down

Herman Brown is Feeling Down

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Juggler

The Juggler

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Fest

Fest

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
I'm OK

I'm OK

2018
×
★★½
Edit this entry  
07
Per tutta la vita

Per tutta la vita

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Aniara

Aniara

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Wild Goose Lake

The Wild Goose Lake

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry