• Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • In the Tall Grass

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Joker

    ½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

  • The Lion King

    ★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Brightburn

    ★½

  • Wine Country

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Good Boys

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Long Shot

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • Top End Wedding

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★

  • Fyre

    ★★

  • Glass

  • Escape Room

    ★★

  • Ellen DeGeneres: Relatable

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Second Act

  • Instant Family

    ★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • The Girl in the Spider's Web

    ★★½

  • Maniac

    ★★★★★

  • Once Upon a Deadpool

  • mid90s

    ★★★★

  • Ben Is Back

    ★★★★

  • Halloween

    ★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★

  • The Nun

    ★★½

  • Boy Erased

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★

  • Roma

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★★

  • The Meg

  • Leading Lady Parts

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★

  • Cam

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

  • Ocean's Eight

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • The Kissing Booth

  • Deadpool 2

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Truth or Dare

  • Blockers

    ★★★

  • The Breaker Upperers

    ★★★

  • Unfriended: Dark Web

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★★½

  • The Cloverfield Paradox

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Blindspotting

    ★★★★★

  • Searching

    ★★★★★

  • Fifty Shades Freed

  • All the Money in the World

    ★★★