renee has logged 99 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Once Upon a Deadpool

Once Upon a Deadpool

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Muriel's Wedding

Muriel's Wedding

1994
×
★★★★
Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
American Pie 2

American Pie 2

2001
×
★★★½
Edit this entry  
09
One Direction: This Is Us

One Direction: This Is Us

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Second Act

Second Act

2018
×
Edit this entry  
05
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mallrats

Mallrats

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Blockers

Blockers

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Searching

Searching

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Searching

Searching

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★½
Edit this entry  
10
Halloween

Halloween

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
mother!

mother!

2017
×
★★½
Edit this entry  
09
Don't Knock Twice

Don't Knock Twice

2016
×
Edit this entry  
07
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★
Edit this entry  
04
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
Edit this entry  
04
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★
Edit this entry  
27
Outlaws

Outlaws

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
This Is 40

This Is 40

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★
Edit this entry  
15
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★
Edit this entry  
07
The Sapphires

The Sapphires

2012
×
★★★
Edit this entry  
03
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Wedding Singer

The Wedding Singer

1998
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Break-Up

The Break-Up

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Nun

The Nun

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Wedding Singer

The Wedding Singer

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
My Girl

My Girl

1991
×
★★
Edit this entry  
19
The Meg

The Meg

2018
×
Edit this entry  
13
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry