Sort by
  • Do Revenge

    ★★★½

  • Wedding Season

    ★★½

  • Girl in the Picture

  • Badhaai Do

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Sing 2

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Birds of Paradise

  • The Guilty

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • Luca

    ★★★

  • Friends: The Reunion

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Death to 2020

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • The Prom

  • The Croods: A New Age

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★★

  • This Is Not A Love Letter

    ★★★★★

  • My First Summer

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Shithouse

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Spontaneous

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Ammonite

    ½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★

  • Adventure Time: Distant Lands

    ★★★★★

  • Out

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Onward

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Shirley

    ★★★

  • Black Bear

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • To the Stars

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • The Perfection

  • The Grizzlies

    ★★★★★