• Save Ralph

  • Another Round

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

  • Extraction

    ½

  • Paytakht 6

  • There Is No Evil

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Bombshell

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • The Forest of Love

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • About Endlessness

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Waves

    ★★★★

  • An Officer and a Spy

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Judy

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • The Truth

    ★★★

  • Vitalina Varela

  • The Lion King

    ★★½

  • Anima

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Better than Neil Armstrong

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • It Must Be Heaven

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Zombi Child

    ★½

  • And Then We Danced

    ★★★½

  • Beanpole

    ★★★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Chernobyl

  • Dance With Me

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★½

  • I Was at Home, But...

    ★★★

  • Who You Think I Am

    ★★★

  • The Warden

    ★½

  • When the Moon Was Full

  • A Hairy Tale

    ½

  • Just 6.5

  • Castle of Dreams

    ½

  • Luce

    ★★★½

  • The Souvenir

    ★★★★½

  • Monos

    ★★★★½

  • The Mule

    ★★½

  • A Bigger Game

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ½

  • The Death & Life of John F. Donovan

  • Our Time

    ★★★★★

  • At Eternity's Gate

  • Sunset

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • An Impossible Love

    ★★★★

  • Roma

    ★★½

  • Flaming

    ½

  • Hotel by the River

    ★★½