Sort by

Nicholas has logged 91 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
It's a Boy Girl Thing

It's a Boy Girl Thing

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Cube

Cube

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Antiporno

Antiporno

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Are You Here

Are You Here

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Tag

Tag

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Flight 7500

Flight 7500

2014
×
Read the review Edit this entry  
29
Furry Vengeance

Furry Vengeance

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
29
The Dig

The Dig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Little Italy

Little Italy

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Just Married

Just Married

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Let's Kill Ward's Wife

Let's Kill Ward's Wife

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Held Up

Held Up

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Knight

Black Knight

2001
×
Read the review Edit this entry  
27
Zookeeper

Zookeeper

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
What's the Worst That Could Happen?

What's the Worst That Could Happen?

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Man on a Ledge

Man on a Ledge

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Penguin Bloom

Penguin Bloom

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Free Birds

Free Birds

2013
×
Read the review Edit this entry  
26
Teen Wolf

Teen Wolf

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Passenger 57

Passenger 57

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Tortilla Soup

Tortilla Soup

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Tooth Fairy

Tooth Fairy

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Our Friend

Our Friend

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Once Upon a Time in Venice

Once Upon a Time in Venice

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Marauders

Marauders

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
#realityhigh

#realityhigh

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Scanners

Scanners

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Outside the Wire

Outside the Wire

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Rabid

Rabid

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Shivers

Shivers

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Cashback

Cashback

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
A Good Old Fashioned Orgy

A Good Old Fashioned Orgy

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Demons

Demons

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Employee of the Month

Employee of the Month

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Look Who's Talking Now!

Look Who's Talking Now!

1993
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Look Who's Talking Too

Look Who's Talking Too

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Look Who's Talking

Look Who's Talking

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cool Blue

Cool Blue

1990
×
Read the review Edit this entry  
18
The Ultimate Playlist of Noise

The Ultimate Playlist of Noise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kings

Kings

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Run Hide Fight

Run Hide Fight

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Hunted

Hunted

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Rebound

Rebound

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Don't Tell a Soul

Don't Tell a Soul

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Soul Plane

Soul Plane

2004
×
Read the review Edit this entry  
16
Sex Guaranteed

Sex Guaranteed

2017
×
★½
Read the review Edit this entry