Sort by

Nicholas has logged 34 entries for films during July 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Houseguest

Houseguest

1995
×
★★
Edit this entry  
27
Afterlife of the Party

Afterlife of the Party

2021
×
★★
Edit this entry  
25
Lottery Ticket

Lottery Ticket

2010
×
★½
Edit this entry  
23
Extinction

Extinction

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
I Am Legend

I Am Legend

2007
×
★★★½
Edit this entry  
19
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Titan

The Titan

2018
×
★★
Edit this entry  
18
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Final Score

Final Score

2018
×
★★½
Edit this entry  
15
Police Academy

Police Academy

1984
×
★★★
Edit this entry  
14
Get Smart

Get Smart

2008
×
★★★
Edit this entry  
12
Hancock

Hancock

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Deliverance

Deliverance

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
College Road Trip

College Road Trip

2008
×
★★
Edit this entry  
10
Resident Evil: Extinction

Resident Evil: Extinction

2007
×
★½
Edit this entry  
09
Resort to Love

Resort to Love

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Cheaper by the Dozen

Cheaper by the Dozen

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Night at the Museum: Secret of the Tomb

Night at the Museum: Secret of the Tomb

2014
×
★★½
Edit this entry  
07
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
★★★½
Edit this entry  
07
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
★½
Edit this entry  
06
Semi-Pro

Semi-Pro

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Elvis

Elvis

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Mist

The Mist

2007
×
★★★½
Edit this entry  
04
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Old School

Old School

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Backtrace

Backtrace

2018
×
Edit this entry  
04
Hustle

Hustle

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry