• What Happened, Brittany Murphy?

  • 15 Minutes of Shame

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Last Baron

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Dune

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★

  • Clickbait

    ★★★★

  • Candyman

    ★★½

  • NYC Epicenters 9/11➔2021½

  • Beckett

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Memoria

  • Lamb

    ★★½

  • Titane

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Flag Day

    ★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Stillwater

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • The Forever Purge

  • Murder by the Coast

  • Luca

    ★★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Nail Bomber: Manhunt

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Cruella

    ★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ½

  • The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

    ★★★★

  • Aloners

    ★★★½

  • Things Heard & Seen

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Sasquatch

    ★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • Why Did You Kill Me?

    ★½

  • Exterminate All the Brutes

    ★★★★

  • The Unholy

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★½

  • Q: Into the Storm

    ★★★★★

  • Deadly Illusions

    ½

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

  • Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

    ★★★★★

  • The Last Cruise

  • Petite Maman

    ★★★★★

  • Murder Among the Mormons

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Introduction

  • Son

    ★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

  • Behind Her Eyes

    ★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★½

  • OnlyFans: Selling Sexy

    ½

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Fake Famous

    ★★

  • Land

    ★★

  • El Planeta

    ★★★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • A Glitch in the Matrix

    ★★★★

  • Knocking

    ★★½