Nicole has logged 174 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Dune

Dune

2021
×
Edit this entry  
16
15 Minutes of Shame

15 Minutes of Shame

2021
×
Edit this entry  
16
What Happened, Brittany Murphy?

What Happened, Brittany Murphy?

2021
×
Edit this entry  
15
Possession

Possession

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Death Race 2000

Death Race 2000

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Lamb

Lamb

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Memoria

Memoria

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Introduction

Introduction

2021
×
Edit this entry  
02
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Morvern Callar

Morvern Callar

2002
×
Edit this entry  
26
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Titane

Titane

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
El Planeta

El Planeta

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Knocking

Knocking

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Last Baron

The Last Baron

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Malignant

Malignant

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Aloners

Aloners

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Flag Day

Flag Day

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
SLC Punk

SLC Punk

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Clickbait

Clickbait

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★½
Edit this entry  
28
Candyman

Candyman

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
Read the review Edit this entry  
24
NYC Epicenters 9/11➔2021½

NYC Epicenters 9/11➔2021½

2021
×
Edit this entry  
22
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
Edit this entry  
15
Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Beckett

Beckett

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
John and the Hole

John and the Hole

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Salesman

The Salesman

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Separation

A Separation

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Zola

Zola

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Gunda

Gunda

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
Edit this entry