Nicole has logged 31 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Dig

The Dig

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Run Hide Fight

Run Hide Fight

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Swan

Black Swan

2010
×
Edit this entry  
21
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
Read the review Edit this entry  
20
Spree

Spree

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Saw VI

Saw VI

2009
×
Edit this entry  
20
Saw V

Saw V

2008
×
Edit this entry  
20
Saw IV

Saw IV

2007
×
Edit this entry  
19
Saw III

Saw III

2006
×
Edit this entry  
17
Saw II

Saw II

2005
×
Read the review Edit this entry  
16
Godzilla

Godzilla

1998
×
½
Read the review Edit this entry  
15
News of the World

News of the World

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
Locked Down

Locked Down

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Mallrats

Mallrats

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
Read the review Edit this entry  
10
#UNFIT: The Psychology of Donald Trump

#UNFIT: The Psychology of Donald Trump

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bitter Moon

Bitter Moon

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Nomadland

Nomadland

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
Fireball: Visitors From Darker Worlds

Fireball: Visitors From Darker Worlds

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Seberg

Seberg

2019
×
Edit this entry  
02
The Crush

The Crush

1993
×
★★
Edit this entry  
02
Grizzly Man

Grizzly Man

2005
×
Read the review Edit this entry  
02
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★
Read the review Edit this entry