Sort by
  • Shooting Stars

    ★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • It Happened Here - A Year in Uvalde

    ★★★★★

  • Queenmaker: The Making of an It Girl

    ★½

  • White Men Can't Jump

    ★★★

  • Clarence and Ginni Thomas: Politics, Power, and the Supreme Court

    ★★★★

  • The Little Mermaid

    ★★★

  • A Small Light

    ★★★½

  • Grand Knighthawk: Infiltrating The KKK

    ★★½

  • Saint X

    ★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★

  • Dead Ringers

    ★★★½

  • Peter Pan & Wendy

    ★★½

  • Quasi

    ½

  • Cocaine Bear: The True Story

    ★★

  • Tiny Beautiful Things

    ★★★½

  • Praise This

    ★★★

  • Pretty Baby: Brooke Shields

    ★★★½

  • Monumental: Ellie Goulding at Kew Gardens

    ★★★½

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★½

  • On a Wing and a Prayer

  • Clock

    ★★★½

  • Air

    ★★½

  • Bono & The Edge: A Sort of Homecoming with Dave Letterman

    ★★★½

  • Boston Strangler

    ★★★½

  • Swarm

    ★★★½

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★★

  • Miley Cyrus – Endless Summer Vacation (Backyard Sessions)

    ★★★

  • Chang Can Dunk

    ★★★½

  • Who Killed Robert Wone?

    ★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★½

  • Scream VI

    ★★★★

  • History of the World, Part II

    ½

  • Daisy Jones & the Six

    ★★★★½

  • 65

    ★½

  • Champions

    ★★½

  • Cocaine Bear

    ★★★

  • Finding Michael

    ★★½

  • Inside

    ★★★

  • Still Missing Morgan

    ★★½

  • At Midnight

    ★★½

  • Creed III

    ★★★★

  • Stolen Youth: Inside the Cult at Sarah Lawrence

    ★★½

  • 80 for Brady

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★½

  • Somebody I Used to Know

    ★★½

  • Knock at the Cabin

    ★★

  • The 1619 Project

    ★★★★★

  • Rye Lane

    ★★★★½

  • A Thousand and One

    ★★★★

  • Judy Blume Forever

    ★★★★

  • Missing

    ★★★

  • La véritable histoire d'Amélie Poulain

    ★★★½

  • How I Caught My Killer

    ★½

  • Death in the Dorms

    ★★½

  • Paul T. Goldman

    ★★★

  • Shotgun Wedding

    ★★½

  • Lullaby

    ★½

  • The Honeymoon

  • Babylon

    ★★

  • Beauty and the Beast: A 30th Celebration

    ★★★½

  • It's a Wonderful Binge

    ½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • M3GAN

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★

  • Darby and the Dead

    ★★★

  • Dolly Parton's Mountain Magic Christmas

    ★★★

  • A Hollywood Christmas

    ★★½

  • Violent Night

    ★★½

  • Emancipation

    ★★

  • Tomorrow is Today

    ★½

  • Spoiler Alert

    ★★★½