Sort by

Nathan has logged 1,078 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
What the Hell Is It This Time? Sparks: Live in London

What the Hell Is It This Time? Sparks: Live in London

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cosmic Sin

Cosmic Sin

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Mixtape

Mixtape

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Skyline

Skyline

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Spirit

The Spirit

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Strangers

The Strangers

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Dead Asleep

Dead Asleep

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Maya and the Three

Maya and the Three

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Kate

Kate

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Red Notice

Red Notice

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Afterlife of the Party

Afterlife of the Party

2021
×
★★
Edit this entry  
25
Vivo

Vivo

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★
Edit this entry  
24
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★½
Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★
Edit this entry  
23
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sweetheart

Sweetheart

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Britney vs. Spears

Britney vs. Spears

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry