Sort by

Nathan has logged 113 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Steven Universe Future

Steven Universe Future

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Steven Universe: The Movie

Steven Universe: The Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Meg

The Meg

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Rampage

Rampage

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Tremors 4: The Legend Begins

Tremors 4: The Legend Begins

2004
×
Read the review Edit this entry  
30
The Ash Lad: In the Hall of the Mountain King

The Ash Lad: In the Hall of the Mountain King

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Matango

Matango

1963
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Rodan

Rodan

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tremors 3: Back to Perfection

Tremors 3: Back to Perfection

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The War of the Gargantuas

The War of the Gargantuas

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Varan the Unbelievable

Varan the Unbelievable

1962
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Tremors 2: Aftershocks

Tremors 2: Aftershocks

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Before We Vanish

Before We Vanish

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Gorgo

Gorgo

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
21 Years: Richard Linklater

21 Years: Richard Linklater

2014
×
★★½
Edit this entry  
25
California Typewriter

California Typewriter

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spellbound

Spellbound

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
11/8/16

11/8/16

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
These Birds Walk

These Birds Walk

2012
×
★★★½
Edit this entry  
24
Piranha 3DD

Piranha 3DD

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
24
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★
Edit this entry  
24
Troll Hunter

Troll Hunter

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Honeymoon

Honeymoon

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Battle in Outer Space

Battle in Outer Space

1959
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Last Letter from Your Lover

The Last Letter from Your Lover

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Godzilla Singular Point

Godzilla Singular Point

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The H-Man

The H-Man

1958
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
King Kong

King Kong

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Host

The Host

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Horns

Horns

2013
×
★★½
Edit this entry  
17
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
King Kong Escapes

King Kong Escapes

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
McCartney 3, 2, 1

McCartney 3, 2, 1

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★★½
Edit this entry  
16
Lamp Life

Lamp Life

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Space Sweepers

Space Sweepers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry