natalie has logged 61 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dinner for One

Dinner for One

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
About a Boy

About a Boy

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lion

Lion

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Last Airbender

The Last Airbender

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Okja

Okja

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Cats

Cats

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Unsettling Scenes

Unsettling Scenes

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Waiting

Waiting

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
KSI: Can't Lose

KSI: Can't Lose

2018
×
Edit this entry  
01
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Onward

Onward

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Akira

Akira

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Staggering Girl

The Staggering Girl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The King

The King

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cars 3

Cars 3

2017
×
Edit this entry  
21
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
L'Observateur

L'Observateur

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The King

The King

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The King

The King

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The King

The King

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The King

The King

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
31
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry