Sort by

ndoane has logged 147 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Italian Job

The Italian Job

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Species: The Awakening

Species: The Awakening

2007
×
Read the review Edit this entry  
18
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Losers

The Losers

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Inception

Inception

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dick Tracy

Dick Tracy

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lockout

Lockout

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Time Traveler's Wife

The Time Traveler's Wife

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hulk

Hulk

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spectre

Spectre

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Injustice

Injustice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Devil in a Blue Dress

Devil in a Blue Dress

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dirty Work

Dirty Work

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Super Troopers 2

Super Troopers 2

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Blue Dahlia

The Blue Dahlia

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Get Over It

Get Over It

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Justin and the Knights of Valour

Justin and the Knights of Valour

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Mirror Mirror

Mirror Mirror

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Host

The Host

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Species III

Species III

2004
×
Read the review Edit this entry  
06
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Teen Titans Go! vs. Teen Titans

Teen Titans Go! vs. Teen Titans

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Byzantium

Byzantium

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Species II

Species II

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Species

Species

1995
×
★★
Read the review Edit this entry