• Jerrod Carmichael: Rothaniel

  • Ambulance

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • Marry Me

    ★★½

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Memoria

    ★★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Wild Mountain Thyme

    ★½

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • The Prom

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★½

  • Mank

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Shithouse

    ★★★★

  • Soul

    ★★★

  • Freaky

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

  • I Care a Lot

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Project Power

    ★★

  • An American Pickle

    ★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • Irresistible

    ★½

  • 8:46

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★½

  • Arkansas

    ★½

  • Middleditch & Schwartz

  • Sincerely Louis C.K.

  • The Hunt

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Onward

    ★★★

  • Tesla

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Save Yourselves!

    ★★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • Boys State

    ★★★★

  • Spree

    ★½

  • The Gentlemen

    ★★½

  • Mike Birbiglia: The New One

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • The Irishman

    ★★★★

  • Bill Burr: Paper Tiger

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Joker

    ★★

  • The Assistant

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★½

  • Ready or Not

    ★★★

  • Crawl

    ★★

  • Anima

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • When They See Us

  • Always Be My Maybe

    ★★★