• Wonka

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Elite Short Stories: Carla Samuel

    ★★★★

  • Elite Short Stories: Omar Ander Alexis

    ★★★

  • Elite Short Stories: Nadia Guzmán

    ★★★

  • Elite Short Stories: Guzmán Caye Rebe

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

    ★★★★

  • 22 vs. Earth

    ★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Madame Claude

    ★★★½

  • Yes Day

    ★★★

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • Moxie

    ★★½

  • We Children from Bahnhof Zoo

    ★★★

  • Flora & Ulysses

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Fluffy Stuff with Ducky & Bunny: Love

  • Soul of the City

    ★★★

  • Unparalleled Parking

  • Dory Finding

    ★★

  • To Fitness and Beyond

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Music

    ½

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★

  • High School Musical: The Musical: The Holiday Special

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★

  • Holidate

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Rebecca

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★★

  • After We Collided

    ★★½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Under the Riccione Sun

    ★★★

  • Artemis Fowl

    ½

  • Myth: A Frozen Tale

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Mulan

  • Onward

    ★★★★

  • Isi & Ossi

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • 365 Days

    ½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Spies in Disguise

    ★★

  • Frozen II

    ★★★★½

  • Klaus

    ★★½

  • The Perfect Secret

    ½

  • ABBA: Secrets of Their Greatest Hits

    ★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Babyteeth

    ★★★½

  • The King

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Daddy

    ★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★½

  • A Regular Woman

    ★★★

  • Rilakkuma and Kaoru

    ★★★★★

  • After

    ★★

  • Yes, God, Yes

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★½