Sort by

lea has logged 191 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Save the Last Dance

Save the Last Dance

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
How Do You Know

How Do You Know

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Robots

Robots

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
It Takes Two

It Takes Two

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hope Floats

Hope Floats

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Remember Me

Remember Me

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Cable Guy

The Cable Guy

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Gifted

Gifted

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The DUFF

The DUFF

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
01
The First Wives Club

The First Wives Club

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Kindergarten Cop

Kindergarten Cop

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
No Strings Attached

No Strings Attached

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Serial (Bad) Weddings 2

Serial (Bad) Weddings 2

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Failure to Launch

Failure to Launch

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hitch

Hitch

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Elite Short Stories: Carla Samuel

Elite Short Stories: Carla Samuel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Elite Short Stories: Omar Ander Alexis

Elite Short Stories: Omar Ander Alexis

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Elite Short Stories: Nadia Guzmán

Elite Short Stories: Nadia Guzmán

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Elite Short Stories: Guzmán Caye Rebe

Elite Short Stories: Guzmán Caye Rebe

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Wedding Planner

The Wedding Planner

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Princess Protection Program

Princess Protection Program

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Late Night

Late Night

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
It Takes Two

It Takes Two

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Goosebumps 2: Haunted Halloween

Goosebumps 2: Haunted Halloween

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spanglish

Spanglish

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Wonka

Wonka

2023
×
Read the review Edit this entry  
24
The Pursuit of Happyness

The Pursuit of Happyness

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry