Sort by

lea has logged 40 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
A Regular Woman

A Regular Woman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Crush

The Crush

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Big Daddy

Big Daddy

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Party

The Party

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rumor Has It...

Rumor Has It...

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Soul of the City

Soul of the City

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dory Finding

Dory Finding

2021
×
★★
Edit this entry  
24
Unparalleled Parking

Unparalleled Parking

2021
×
Edit this entry  
24
To Fitness and Beyond

To Fitness and Beyond

2021
×
★★
Edit this entry  
23
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Submarine

Submarine

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Tag

Tag

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bring It On: All or Nothing

Bring It On: All or Nothing

2006
×
★★½
Edit this entry  
08
LOL (Laughing Out Loud)

LOL (Laughing Out Loud)

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
mid90s

mid90s

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
365 Days

365 Days

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Heathers

Heathers

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★½
Edit this entry  
02
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Little Italy

Little Italy

2018
×
★★½
Edit this entry