• Lightyear

  • The Good, The Bart, and The Loki

  • Black Widow

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

  • In the Heights

    ★★★★

  • Oxygen

    ★★★½

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

  • 22 vs. Earth

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Save Ralph

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Nate Bargatze: The Greatest Average American

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Us Again

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Soul of the City

  • A Day in the Life of the Dead

  • Chore Day - The Incredibles Way

  • Fluffy Stuff with Ducky & Bunny: Three Heads

  • Dancing with the Cars

  • Unparalleled Parking

  • Fluffy Stuff with Ducky & Bunny: Love

  • Dory Finding

  • To Fitness and Beyond

  • Cookie Num Num

  • WandaVision

    ★★★★

  • Burrow

  • Long Toast

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

  • Mank

    ★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Little Fish

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Superman: Man of Tomorrow

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★★

  • The Stunt Double

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Greyhound

    ★★½

  • If Anything Happens I Love You

  • Dude Perfect: Backstage Pass

  • A Parks and Recreation Special

  • The Skywalker Legacy

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • Maggie Simpson in Playdate with Destiny

  • Onward

    ★★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • Lamp Life

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • Timmy Failure: Mistakes Were Made

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Forky Asks a Question: What Is Reading?

  • Forky Asks a Question: What Is Cheese?

  • Forky Asks a Question: What Is a Pet?

  • Forky Asks a Question: What Is a Leader?

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Wind

  • Forky Asks a Question: What Is a Computer?