Sort by

NEEK_NerdGeek has logged 175 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Moon

Moon

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Passing

Passing

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Summit of the Gods

The Summit of the Gods

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Speed

Speed

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Electrical Life of Louis Wain

The Electrical Life of Louis Wain

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Alien³

Alien³

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Artist

The Artist

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spectre

Spectre

2015
×
Read the review Edit this entry  
16
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Courier

The Courier

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry