Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Welcome to the N.H.K.

Welcome to the N.H.K.

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tron

Tron

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Smokey and the Bandit

Smokey and the Bandit

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Eric Andre: Legalize Everything

Eric Andre: Legalize Everything

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Possum

Possum

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Kanye West: 808s & Heartbreak at The Hollywood Bowl

Kanye West: 808s & Heartbreak at The Hollywood Bowl

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fubar II

Fubar II

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
TFW No GF

TFW No GF

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Suicide Club

Suicide Club

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Freaky Friday

Freaky Friday

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
5 Centimeters per Second

5 Centimeters per Second

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Gummo

Gummo

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Click

Click

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
House

House

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ted

Ted

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Elf

Elf

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Easy A

Easy A

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry