Negahdaar 📀 has logged 85 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Body Double

Body Double

1984
×
★★★
Edit this entry  
27
Destino

Destino

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Destino

Destino

2003
×
Read the review Edit this entry  
19
A Hero

A Hero

2021
×
★★
Edit this entry  
19
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Illusionist

The Illusionist

2010
×
★★★
Edit this entry  
15
Mauvais Sang

Mauvais Sang

1986
×
★★★★
Edit this entry  
27
Life and a Day

Life and a Day

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Purple Rose of Cairo

The Purple Rose of Cairo

1985
×
★★★★
Edit this entry  
25
Free Guy

Free Guy

2021
×
Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★½
Edit this entry  
20
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Winter Sleep

Winter Sleep

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Amores Perros

Amores Perros

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Belle de Jour

Belle de Jour

1967
×
★★★★
Edit this entry  
10
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★
Edit this entry  
09
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★
Edit this entry  
06
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Persepolis

Persepolis

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Separation

A Separation

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sexy Beast

Sexy Beast

2000
×
★★★
Edit this entry  
27
Tokyo!

Tokyo!

2008
×
★★★½
Edit this entry  
26
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Red Post on Escher Street

Red Post on Escher Street

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★
Edit this entry  
19
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Shoot the Piano Player

Shoot the Piano Player

1960
×
★★★★
Edit this entry  
14
Why Don't You Play in Hell?

Why Don't You Play in Hell?

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Smiley Face

Smiley Face

2007
×
★★
Edit this entry  
05
The Moustache

The Moustache

2005
×
★★★½
Edit this entry  
01
To Rome with Love

To Rome with Love

2012
×
★★★
Edit this entry  
24
Clue

Clue

1985
×
½
Edit this entry  
22
The Red Turtle

The Red Turtle

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★½
Edit this entry  
20
Black Widow

Black Widow

2021
×
★½
Edit this entry  
18
Thirst

Thirst

2009
×
★★★★
Edit this entry  
15
No Men Allowed

No Men Allowed

2011
×
Edit this entry  
12
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Rubber

Rubber

2010
×
Edit this entry  
09
Reality

Reality

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Deconstructing Harry

Deconstructing Harry

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Trust

Trust

1990
×
★★½
Edit this entry