• Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

  • Titane

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Turnstile Love Connection

    ★★★★★

  • Four Roads

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • My Mum Tracy Beaker

    ½

  • Flee

    ★★★

  • Shame - Live in the Flesh

    ★★★★

  • Long Toast

  • Hubie Halloween

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • Another Round

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Stump the Guesser

    ★★★★

  • His House

    ★★

  • Cold Meridian

    ★½

  • Goldman v Silverman

  • The Sky Is on Fire

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Rocks

    ★★★★

  • About Endlessness

    ★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Echo

    ★★★★

  • Nimic

    ★★

  • A Month of Single Frames

  • Anima

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • When They See Us

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★½

  • Atlantics

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Cold War

    ★★

  • King Krule: Live on the Moon

  • Annihilation

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Three Identical Strangers

    ★★★

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★

  • Black Mirror: Crocodile

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★

  • Black Mirror: USS Callister

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★

  • I Had Bad Milk in Dehradun

    ★★★★

  • WHAT DID JACK DO?

  • Paddington 2

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Blade Runner: Black Out 2022

    ★★★★

  • 2048: Nowhere to Run

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★½

  • 2036: Nexus Dawn

    ★★

  • Dunkirk

  • Good Time

    ★★★½

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • T2 Trainspotting

  • Get Out

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Enough to Fill Up an Eggcup

  • Black Mirror: Nosedive

    ★★★½