neglify19 has logged 101 entries for films during February 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Exposed

Exposed

2016
×
★★
Edit this entry  
29
Cabin Fever

Cabin Fever

2016
×
Edit this entry  
29
The Man Who Knew Too Much

The Man Who Knew Too Much

1934
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
11.22.63

11.22.63

2016
×
Read the review Edit this entry  
28
Stagecoach

Stagecoach

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Batman Unlimited: Monster Mayhem

Batman Unlimited: Monster Mayhem

2015
×
★★★
Edit this entry  
27
Batman Unlimited: Animal Instincts

Batman Unlimited: Animal Instincts

2015
×
★★★
Edit this entry  
27
Guess Who's Coming to Dinner

Guess Who's Coming to Dinner

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Gambit

Gambit

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

1990
×
★½
Edit this entry  
26
Lego Batman: The Movie - DC Super Heroes Unite

Lego Batman: The Movie - DC Super Heroes Unite

2013
×
★★★
Edit this entry  
26
Batman: Gotham Knight

Batman: Gotham Knight

2008
×
★★★
Edit this entry  
26
Carol

Carol

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Batman vs. Dracula

The Batman vs. Dracula

2005
×
★★½
Edit this entry  
25
The Batman Superman Movie: World's Finest

The Batman Superman Movie: World's Finest

1997
×
★★★
Edit this entry  
25
Drunk Stoned Brilliant Dead: The Story of the National Lampoon

Drunk Stoned Brilliant Dead: The Story of the National Lampoon

2015
×
★★★
Edit this entry  
25
I Am Chris Farley

I Am Chris Farley

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Batman Beyond: The Movie

Batman Beyond: The Movie

1999
×
★★★
Edit this entry  
24
Batman: Mystery of the Batwoman

Batman: Mystery of the Batwoman

2003
×
★★★
Edit this entry  
24
Big Eyes

Big Eyes

2014
×
★★★½
Edit this entry  
24
Black Mass

Black Mass

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Batman: Bad Blood

Batman: Bad Blood

2016
×
★★★
Edit this entry  
23
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★★
Edit this entry  
23
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Butler

The Butler

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Mask

The Mask

1961
×
★★★½
Edit this entry  
22
Idlewild

Idlewild

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
11.22.63

11.22.63

2016
×
Read the review Edit this entry  
21
Willow Creek

Willow Creek

2013
×
★★
Edit this entry  
21
Rover Dangerfield

Rover Dangerfield

1991
×
★★★
Edit this entry  
21
Body Rock

Body Rock

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Coven

Coven

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bedazzled

Bedazzled

2000
×
★★½
Edit this entry  
20
LolliLove

LolliLove

2004
×
★★★
Edit this entry  
20
Four Brothers

Four Brothers

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Stuart Saves His Family

Stuart Saves His Family

1995
×
★½
Edit this entry  
19
Curse of Chucky

Curse of Chucky

2013
×
★★★
Edit this entry  
19
The Specials

The Specials

2000
×
★★★
Edit this entry  
19
Perfume: The Story of a Murderer

Perfume: The Story of a Murderer

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★★
Edit this entry  
18
Reach the Rock

Reach the Rock

1998
×
★★★½
Edit this entry  
18
Movie 43

Movie 43

2013
×
★★
Edit this entry  
18
The Grapes of Wrath

The Grapes of Wrath

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Tromeo & Juliet

Tromeo & Juliet

1996
×
★★★
Edit this entry  
17
Ghost Town

Ghost Town

2008
×
★★★
Edit this entry  
17
Brave

Brave

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jungle Fever

Jungle Fever

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
American Movie

American Movie

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Big Trouble

Big Trouble

2002
×
★★
Edit this entry