neglify19 has logged 336 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Edit this entry  
25
Don't Open Till Christmas

Don't Open Till Christmas

1984
×
★★★
Edit this entry  
24
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Goosebumps 2: Haunted Halloween

Goosebumps 2: Haunted Halloween

2018
×
★★½
Edit this entry  
20
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Trail of the Pink Panther

Trail of the Pink Panther

1982
×
Edit this entry  
18
Revenge of the Pink Panther

Revenge of the Pink Panther

1978
×
★★½
Edit this entry  
17
The Pink Panther Strikes Again

The Pink Panther Strikes Again

1976
×
★★½
Edit this entry  
16
Blind Date

Blind Date

1987
×
★★
Edit this entry  
15
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Return of the Pink Panther

The Return of the Pink Panther

1975
×
★★★
Edit this entry  
13
Victor/Victoria

Victor/Victoria

1982
×
★★★★
Edit this entry  
12
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
A Shot in the Dark

A Shot in the Dark

1964
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Pink Panther

The Pink Panther

1963
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

1977
×
★½
Edit this entry  
08
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★½
Edit this entry  
07
Xtro 2: The Second Encounter

Xtro 2: The Second Encounter

1990
×
★★
Edit this entry  
06
Days of Wine and Roses

Days of Wine and Roses

1962
×
★★★½
Edit this entry  
05
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★½
Edit this entry  
04
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
Dead of Night

Dead of Night

1974
×
★★★
Edit this entry  
02
Venom

Venom

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Kingdom of Heaven

Kingdom of Heaven

2005
×
★★½
Edit this entry  
28
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Black Rain

Black Rain

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Duellists

The Duellists

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
They'll Love Me When I'm Dead

They'll Love Me When I'm Dead

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Trance

Trance

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Don Quixote

Don Quixote

1992
×
★★
Edit this entry  
22
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
★★★
Edit this entry  
21
Mr. Arkadin

Mr. Arkadin

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Millions

Millions

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Immortal Story

The Immortal Story

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Life Less Ordinary

A Life Less Ordinary

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Journey into Fear

Journey into Fear

1943
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Shallow Grave

Shallow Grave

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Boys in the Band

The Boys in the Band

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry