neglify19 has logged 37 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Unsane

Unsane

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Dark Crimes

Dark Crimes

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
Death Wish

Death Wish

2018
×
Edit this entry  
25
Sublime - Stories, Tales, Lies & Exaggerations

Sublime - Stories, Tales, Lies & Exaggerations

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Morons from Outer Space

Morons from Outer Space

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Patch Adams

Patch Adams

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Incredibly Strange Creatures Who Stopped Living and Became Mixed-Up Zombies!!?

The Incredibly Strange Creatures Who Stopped Living and Became Mixed-Up Zombies!!?

1964
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Peggy Sue Got Married

Peggy Sue Got Married

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Gymkata

Gymkata

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Class of 1999

Class of 1999

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
2019: After the Fall of New York

2019: After the Fall of New York

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Silence

Silence

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Jodorowsky's Dune

Jodorowsky's Dune

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rumble Fish

Rumble Fish

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Reign of Fire

Reign of Fire

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Child 44

Child 44

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Psych-Out

Psych-Out

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cecil B. Demented

Cecil B. Demented

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
St. Elmo's Fire

St. Elmo's Fire

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Citizen X

Citizen X

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Higher Learning

Higher Learning

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Grand Duel

The Grand Duel

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Way

The Way

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Tarzan

Tarzan

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
Read the review Edit this entry  
03
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Amityville Curse

The Amityville Curse

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Saving Mr. Banks

Saving Mr. Banks

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
That Was Then... This Is Now

That Was Then... This Is Now

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry